Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Bebeklere Battaniye ve Yastık Takımı (Anlatımlı)

Bebeklere Battaniye ve Yastık Takımı (Anlatımlı)

Çok cici bir takım örneği ile karşınızdayım. Küçük hanımlara ve küçük beylere çok yakışacak bu battaniye ve yastıktan oluşan takıma sizler de bayılacaksınız. Yapılışı da çok kolay. Hadi hemen koşun yüncünüze, bu ipten alın ve bir battaniye ve bir yastığı örüp, sevdiğiniz birinin bebeğine hediye edin…

Malzemeler :

Kullanacağımız ipimizin markası Alize, modeli ise Marifetli;

3 yumak beyaz, 2 yumak sarı, 2 yumak yeşil ve 2 yumak mavi Marifetli ipler.

3,5 numara örgü şişleri

Battaniye Yapılışı İçin :

Örgümüzün tamamını haraşo öreceğiz. Yani hanımlar bu örgüde marifetli olan biz değiliz, marifet, adından da anlaşlacağı üzere, kullandığımız iplemizde. Bayaz renk ipimiz ile 80 ilmek atarak battaniyemizi örmeye başlıyoruz. 10 sıra boyunca haraşo örüyoruz. Her iki tandan 5’er ilmek beyaza devam ederek, 10 sıra yeşil, 5 sıra sarı, 5 sıra mavi düzeni ile istediğimiz boyuta gelene kadar örgümüze devam ediyoruz. En son 10 sıra daha beyazla örüp battaniyemizi tamamlıyoruz.

Yastık Yapılışı İçin :

Yastığımızı aynı marka ve model ipimizle yalnızca iki renk kullanarak örüyoruz. Resimdeki modelde beyaz ve sarı renkler kullanılmış ama biz istediğimiz iki rengi seçebiliriz.

Beyaz renk ile örgü şişlerimize 35 ilmek atarak yastığımızı örmeye başlıyoruz. 6 sıra ördükten sonra, her iki yandan da 6 ilmek beyaza devam ederken, diğer rengimize geçiyoruz. 26 sıra da diğer renk ipimizle örüp, son 6 sırayı yine bayaz ipimizle tamamlıyoruz.

Bebek battaniye ve yastık takımının yapılışı bu kadar. Güle güle kullansınlar….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ