Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Baklava Desenli Mavi Bebek Süveteri

Baklava Desenli Mavi Bebek Süveteri

Anneanneler, babaanneler; yakışıklı torununuz bu kış hem hiç üşümeyecek, hem de birer prens kadar yakışıklı olacaklar. Bu süveteri örmesi de giydirmesi de çok keyifli olacak. Hadi hemen bir tane de siz örün ve yakışıklı torunlarınıza hediye edin…

Malzemeler :

Kartopu Marka AKSOFT

Renk No : K540 1×100 gr

Şiş No : 4

mavi çocuk süveteri, kartopu örgü örnekleri, baklava desenli mavi süveter örneği, erkek bebek örgüleri

Yapılışı : (13-20 aylık)

Arka Beden İçin : 

60 ilmekle başlayarak 8 sıra 2 ters, 2 düz lastik örün. Düz örgüye geçerek modeli kurun. Model örgünün hem düzünde hem tersinde uygulanmaktadır. İlk düz sırada, 14 ilmek düz, 1 ilmek ters, 30 ilmek düz, 1 ilmek ters, 14 ilmek düz ile sırayı tamamlayın. Arka sırada, 13 ilmek ters, 3 ilmek düz, 28 ilmek ters, 3 ilmek düz ve 13 ilmek ters örün. Böylece örgünün tersinde de modeli devam ettirmiş olacaksınız. Bu şekilde baklavayı 5 kere daha sağa ve sola doğru açın. Sonraki sıralarda da açtığınız oranda kapatın. Lastikten sonra 20 cm modelli örgüyü devam ettirip kol evini, 2+2+2 olarak açın. Örgünün toplam boyu 36 cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Beden İçin : Kol kesimi de dahil olacak şekilde arka ile aynı şekilde ve sayıda örün. Ancak kolu kesmeye başladığınız 20. cm’de aynı anda yakayı da açmaya başlayın. Yaka oyuntusu için ilmeklerinizi ortadan ikiye ayırın. Bir taraftan 2+2+2 olarak kolu keserken diğer taraftan da belli aralıklarla omuzda 13 ilmek kalıncaya kadar birer birer yakadan ilmek eksiltin. Kalan 13 ilmeği de tek seferde keserek parçayı tamamlayın.

Kol İçin : Kol evinden 60 ilmek çıkararak 4 sıra 2 ters, 2 düz lastik örüp bitirin.

Yaka İçin : Yaka oyuntusundan 84 ilmek çıkararak 4 sıra 2 ters, 2 düz lastik örüp bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ