Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Artık İplerden Çeşitli Örgüler

Artık İplerden Çeşitli Örgüler

Evlerinizde bulunan artık ipleri değerlendirmek, çeşitli hoş aksesuarlar örerek çocuklarınızı mutlu etmek ister misiniz? O halde bu sayfaya bir göz atmadan geçmeyin derim. Artık iplerden dedim ama özellikle ip alıp örmek isteyenler için de iplerin renk ve modellerini de paylaşıyorum…

Matara Kılıfı Yapılışı 

artık ipler ile matara kılıfı, kartopu matara kılıfı modelleri, örgü aksesuarlar, çocuk örgü çeşitleri

Malzemeler :

Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K771

Tığ No : 3,5

Yapılışı :

Matara İçin : 3 zincir çekin ve 2 ucunu birleştirerek halka yapın. Üzerine 6 sık iğne batın. Sonraki sırada her deliğe 2 kez batarak 24 trabzana çıkın. Bu şekilde artırma yaparak 96 trabzana kadar çıkın. Mataranın daralan boğaz kısmına kadar artırma yapmadan trabzan yapmaya devam edin. Sonraki sıralarda eksilterek örün ve bitirin.

Mataranın kapağını da aynı şekilde örün. Tutma kısımlarını ip dolayarak kaplayın.

Askı İçin : İstediğiniz uzunlukta zincir çekin. Sonraki sırada aynı deliğe 3 sık iğne batın, 1 delik atlayıp gelen deliğe yine 3 sık iğne batarak sırayı tamamlayın. Renkli iplerle zincir çekin ve şekil vererek mataranın üzerine yapıştırın.

Sarı Kalemlik Yapılışı :

artık iplerle örgüler, kalemlik yapılışı, örgü kalemlikler, kartopu sarı kalemlik modeli,tığ işi örgü kalemlik

Malzemeler : 

Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K318-K369

Tığ No : 3,5

Yapılışı : 7 zincir çekin. 2 ucunu birleştirerek halka yapın. Üzerine 12 sık iğne batın. Sonraki sırada her sık iğne deliğine 2’şer kere batarak 24 sık iğneye çıkın. Bu şekilde gerektiği kadar sık iğneleri artırarak kalemliği kaplayın. Farklı renkli iple zincir çekin ve şekil vererek kalemliğinizin üzerine yapıştırarak süsleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ